Title: Чудото, наречено "ТРИЦИ" DATE: 2013-03-04 16:52:03 TAGS: Начин и култура на хранене CONTENT: Още в първата статия ми се искаше да споделя с вас как „открих” чудото, наречено „ТРИЦИ”. А под  „ТРИЦИ” разбирам както овесените, така и пшеничените. Да споделя...защото резултатите при мен бяха невероятни. И защото се надявах по този начин да ви дам материал за размисъл. Да се запитате дали не е  възможно всеки да се опита да си помогне сам преди да се наложи да потърси лекар /а това е възможно-убедих се от собствен опит и съм сигурен/. Открих триците "естествено" по трудния начин. Колко пъти, като младо момче още, съм  получавал съвет от баба да „пия” трици сутрин и вечер, колко пъти по-късно /вече праснал/ съм срещал статии, в които се разказвало за ползата от приемането на трици и най-вече защо са полезни, и даже в последните години и традиционната медицина започна да ми обръща внимание върху тях – и изобщо не обръщах внимание на триците /пък и не бяха вкусни/! Едва след като закъсах здравата, и след като ми бе казано от тези, които ми помагаха тогава/вижте „За блога”/, че без триците останалите мерки, които вземам, са половинчати, и чак след като ме накараха да приемам пшеничени и овесени трици в продължени на един месец като лекарство и  видях резултата от това, чак тогава очите ми се отвориха към това „чудо”. И тогава започнах да търся всякаква информация за триците и за техните чудни лечебни свойства. Намерих и събрах много и различна информация от книги, публикации и най-вече от собствен опит, която ще се опитам да предам в кратък и достъпен според мен вид, защото основната причина по-рано да не обръщам внимание на триците беше, че всичко бе поднесено сложно, сухо и като нещо, което би трябвало да е ясно едва ли не на всеки човек. И срещах информация или само за пшеничените, или само за овесените трици - като че ли трябва да се приемат или само едните или сама другите.   Цивилизацията, която ни осигурява толкова комфорт, ни донесе и немалко проблеми. Един от тези проблеми - един от най-сериозните - е проблемът с рафинираните  / изчистените от растителните влакна/ хранителни продукти. Без растителни влакна в храната ни няма добро храносмилане и нормални обменни процеси в организма ни. Равносметката е печална - развиват се заболявания и се увеличава броят на хората с наднормено тегло. А не можем да си набавим необходимото ни количество хранителни влакна толкова лесно. За целта трябва да изядем килограм-килограм и половина определени зеленчуци или плодове. А това е почти невъзможно. И тук на помощ идват триците. Нужната ни дневна доза е от 2 до 4 супени лъжици според отделните организми и според начина ни на хранене. Тогава наистина ще забравим много от проблемите си.   1. Какво представляват триците:   Ето защо всекидневното използване на оптималното количество трици е истинско спасение за всички хора и особено за по-пълните от нас.   2. Пшеничени трици:     3. Овесени трици:   /Холестеролът (наричан по някога холестерин) e стерол (комбинация между стероид и алкохол) и липид. Съдържа се в клетъчните мембрани на всички тъкани на човешкото тяло и се транспортира в кръвната плазма на всички животни. Минимални количества холестерол се съдържат и в мембраните при растенията. Холестеролът е бяло мазно вещество, неразтворимо във вода и разтворимо в повечето органични разтворители. Холестеролът е нормална съставна част на всички клетъчни мембрани в човешкия и животинския организъм.  Холестеролът се натрупва в артериите ни така, както плаката по зъбите и не се интересува от възрастта или пола ни. Задръства всички артерии и най-вече коронарните сърдечни артерии, чието запушване води до инфаркт или гръдна жаба./    3. Как да ги приемаме: Това, което препоръчвам по-долу, е според моя опит и в съответствие с резултатите, които получих.
Опитах и се получи!!!
При мен възникна въпросът как и по колко да приемам и от двата вида трици за да получа максимален резултат. След много седмици опити стигнах до следния начин на приемане на двата вида трици едновременно: Смесвам добре по 500 грама от двата вида трици. Сутрин, обед и вечер приемам по две чаени лъжички от сместа, разбъркани с вода, преди хранене. Резултатът при мен е много добър.
Всеки може да изпробва различни комбинации и количества, но съм убеден, че всеки трябва  индивидуално да опита и да намери оптималното за за себе си количество и комбинация, което да приема постоянно.
  ОСНОВНИТЕ ПРАВИЛА, КОИТО СЕ СТРЕМЯ ДА СПАЗВАМ: -         Дневната доза трици да е от 2 до 4 супени лъжици. Те могат да се запарват с вода. След 30-40 минути водата се излива и триците леко се изцеждат. Тази порция се изяжда през деня, като се разпределя между закуската, обяда и вечерята. -         Трици могат да се приемат преди или заедно с храната. Моят опит показа, че най-добре ми действат, когато ги приемам сутрин, обед и вечер, на гладно, 15-20 минути преди хранене, разбъркани в половин чаена чаша с вода. Започва се в началото с малки порции - по една чаена лъжичка,  сутрин и вечер, като дозата постепенно се увеличава. По този начин можете да избегнете неприятните последствия, възникващи при бързо вкарване в организма на голямо количество целулоза. Повишава се образуването на газове, червата се раздразват прекомерно, до болка,  и се получава тежест в корема.  -         Триците са сух продукт и съответно изискват голямо количество течности, за да могат да си свършат добре работата в организма. Затова не трябва да ограничавате приема на течности. -         Ние можем да „измамим" апетита си с трици, но това не трябва да бъде постоянно. Стомахът не бива често да бъде напълван с набухващи вещества, дори да са толкова полезни като триците. Ако се престараем, рискуваме да си докараме някои заболявания на стомашно-чревния тракт.    Може да ви се стори , че отделям прекалено много внимание на триците и на необходимостта от тяхното редовно приемане, но повярвайте ми, те наистина са „чудотворни” - при мен резултатите надминаха многократно очакванията ми! Но най-добре е да се уверите сами. Изпробвайте ги, като ги приемате поне петнадесет дена редовно и може би резултатите ще ви убедят да продължите!